Prečo RAW?

Raw sladkosti sú jedinečné v tom, že suroviny, z ktorých sa skladajú, nestrácajú živiny tepelnou úpravou, takže sú v nich zachované všetky vitamíny, minerály a enzýmy potrebné pre zdravé fungovanie nášho organizmu. A tieto vitamíny môže naše telo prijať tou najkrajšou formou – vo forme dezertu. Tie predsa miluje každý.

Základnými zložkami našich raw snacks, raw cups a raw cakes sú rôzne druhy orechov, najčastejšie sú to kešu a mandle, ale napríklad aj pekanové, makadamové či para orechy. Pre ľudí trpiacich alergiou na orechy máme aj varianty bez orieškov, iba s kokosom, raw čokoládou a ovocím, pretože pre každého dokážeme nájsť alternatívu na zdravé maškrtenie.
Ďalšou základnou zložkou je ovocie, a to čerstvé aj sušené. V raw snackoch nájdete sušené ovocie každého druhu a práve vďaka tomu, že je sušené, majú raw snacky dlhšiu dobu trvanlivosti, takže si môžete balíček rozdeliť aj na niekoľko dní ako desiatu do práce či školy. Je to len na Vás, raw snacky vďaka svojej jednoduchej skladovateľnosti môžu ísť s Vami kamkoľvek. Naše raw cups a raw cakes obsahujú okrem sušeného ovocia aj čerstvé ovocie, vždy v najvyššej kvalite.
Všetky naše koláčiky sladíme iba prírodnou formou, a to buď iba ovocím ako sú ďatle, agáve alebo kokosovým cukrom, ktorý je mimochodom najzdravším cukrom na svete. So sladením to ale nepreháňame, pretože ovocie je už samo o sebe sladučké a my radi necháme vyniknúť radšej chuť ovocia a orechov.
Zaujímavou zložkou našich raw toriet je írsky mach. Je to morská riasa, ktorá sa namočením a rozmixovaním mení na tzv. gél, ktorý krásne prepojí všetky ostatné ingrediencie. Zároveň je veľmi zdravou zložkou, pozitívne pôsobí na našu pamäť, kĺby aj trávenie. V raw kuchyni sa používa aj ako náhrada želatíny.